Prezydent Ukrainy

VOLODYMYR ZELENSKYY


Ukraińcy! Przechodzimy przez najgorszą próbę w naszej historii. W naszych życiach. Chronimy najcenniejszą rzecz, jaką mamy. Musimy się trzymać. Musimy walczyć. I wygramy. Wiem to. Wierzę w to.

Najeźdźcy rosyjscy nie mogą nas podbić. Nie mają takiej siły. Nie mają takiego ducha. Trzymają się tylko przemocy. Tylko w terrorze. Tylko na broni, której mają dużo. Ale najeźdźcy nie mają naturalnej podstawy do normalnego życia. Aby ludzie mogli czuć się szczęśliwi i marzyć

Komunikaty prasowe na marzec 2022 r.

Sygnały z negocjacji można nazwać pozytywnymi, ale nie wyciszają one eksplozji rosyjskich pocisków – przemówienie Prezydenta Ukrainy


| 29 marca 2022 - 22:53

Mądrzy ludzie silnego kraju!

34tyj dzień inwazji Rosji na pełną skalę i nasza obrona na pełną skalę dobiega końca. Udana obrona.

Na pewno widzieliście dziś wiadomość, że rosyjskie dowództwo wojskowe rzekomo postanowiło "ograniczyć działania wojenne w kierunku Kijowa i Czernihowa"

W Kancelarii Prezydenta Ukrainy zostanie powołana grupa ekspertów do analizy przestrzegania sankcji wobec Rosji - Volodymyr Zelenskyy


| 29 marca 2022 - 09:33

W ciągu tygodnia przy Kancelarii Prezydenta Ukrainy zostanie powołana grupa ekspertów, która będzie monitorować i analizować przestrzeganie międzynarodowych sankcji wobec Rosji. W końcu dla Ukrainy ważne jest, aby pakiety sankcji wobec Federacji Rosyjskiej były skuteczne. O tym powiedział w swoim przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski

Przemówienie prezydenta Ukrainy Volodymera Zelenskiego w parlamencie Japonii


| 23 marca 2022 - 12:37

To dla mnie, Prezydenta Ukrainy, wielki zaszczyt przemawiać do Państwa po raz pierwszy w historii japońskiego parlamentu.

Nasze stolice dzieli odległość 8 tys. 193 kilometrów. W samolocie to średnio 15 godzin. W zależności od trasy. Ale jaka jest odległość między naszym poczuciem wolności? Między naszymi pragnieniami życia? Między naszymi dążeniami do pokoju?

Przemówienie Prezydenta Ukrainy Volodymyra Zelenskiego do Włoskiej Izby Deputowanych


| 22 marca 2022 - 13:35

Dziś rano rozmawiałem z Jego Świątobliwością Papieżem Franciszkiem i powiedział bardzo ważne słowa: „Rozumiem, że chcesz pokoju. Rozumiem, że musisz się chronić. Zarówno żołnierze, jak i cywile odważnie bronią ojczyzny. Wszyscy bronią ojczyzny”.

Odpowiedziałem: „Nasi ludzie stali się tą armią”. Stali się tą armią, kiedy zobaczyli kłopoty, jakie sprawiał wróg. Zniszczenia, które pozostawia. I ogromną ilość krwi, którą chce przelać.

Atakując Ukrainę, Rosja zniszczy wszystko, co osiągnęła w ciągu ostatnich 25 lat – przemówienie prezydenta Volodymera Zelenskiego


| 18 marca 2022 - 15:35

Silni ludzie z niezłomnego kraju!

Trwa 23 dzień naszej wojny patriotycznej. Po ośmiu latach wojny na wschodzie.

W wojnie z Ukrainą okupanci nie przestają palić swojego bogactwa narodowego.

Jestem przekonany, że atakując nas, zniszczą wszystko, co społeczeństwo rosyjskie osiągnęło w ciągu ostatnich 25 lat. I powrócą tam, gdzie kiedyś zaczęli wznosić się, jak mówią, do „złych lat 90-tych”.

Nasza taktyka jest wtedy, gdy wróg nie wie, czego od nas oczekiwać – przemówienie Prezydenta Ukrainy


| 18 marca 2022 - 00:52

Wspaniali ludzie wielkiego kraju!

22 dzień naszej walki, nasza obrona przed jedną z największych armii świata dobiegła końca. Które każdego dnia robimy mniejsze. Codziennie. Ale wciąż ma numery, sprzęt i rezerwy.

Mamy informacje, że rosyjska armia rekrutuje najemników z innych krajów, próbując oszukać jak najwięcej młodych ludzi do służby wojskowej. Wiemy, że im to nie pomoże.

Bardzo dziękujemy za przekazanie darowizny na rzecz Fundacji Palyanitsya!

Any and all donations matter and are very much appreciated and will help Ukraine to withstand the war with Russia and finally win!

Should you have any questions please don’t hesitate to contact us. We shall do our best to respond to your enquiry as soon as possible.

We are pleased to introduced the artists the Palyanitsya Foundation collaborates with. Our mutual goal is to help Ukraine withstand the Russian aggression and win in this war

Magura – the daughter of war and Ukrainian Wonder Woman – is an illustrator from Ukraine.

Here we may, quite shortly, put some personal details about an artist, for example social and professional background, what artist was doing before the war and how the war has changed her life.

In more details what was happening with the artist since the war was unleashed – personal reflections, activities, events in personal life – for example marriage.

Artist’s view of how the war shall end and how Ukraine shall overcome all the difficulties.

Actually speaking, it would be better to make a short interview with the artist and compose this sort of message as a result, the question is if it’s is possible and will conduct such interview.

On the other hand, it’s also probable that such sort of profile/message may be already available, I would guess that it could be got prepared for exhibitions of the artist, at least there is one mentioning about the exhibition at Facebook.